Správne šaty na stužkovú? To je veľká dilema. Predsa ženy si dávajú oveľa viac námahy na výber tých pravých šiat, pričom muži to s obliekaním na stužkovú majú jednoznačne jednoduchšie! Každej z nás predsa záleží na tom, aby v dôležitom dni svojho života, akým je aj stužková, vyzerala čo najúžasnejšie. Je to predsa významná udalosť pre každú z nás a najmä aj pre našich blízkych. Žiadna by nechcela mať zlé spomienky na tento deň, kvôli nevhodne vybraným šatám (príliš dlhé, príliš krátke, zlý materiál, hrozné farby, strih nevyhovujúci postave...). 


Čas je kľúčom úspechu
Výhodou je, že každá z nás vie už niekoľko mesiacov vopred presný dátum svojej stužkovej. Všetko je teda len otázkou správneho plánovania. Ak chcete získať naozaj ten najlepší kúsok, musíte konať a nie čakať, predsa nie ste jediná, ktorá potrebuje šaty na stužkovú, na to vždy myslite. Ak si necháte všetko na poslednú chvíľu, neočakávajte veľký výber v salónoch, obchodoch a takisto aj železné zásoby v internetových obchodoch môžu byť už dávno rezervované resp. vypredané a Vašou jedinou možnosťou bude kompromis a Vaša znížená spokojnosť. 


Na dĺžke záleží
Prvá myšlienka každej z nás, no samozrejme: aká dĺžka? krátke alebo dlhé? nie sú moc krátke? chcem až také dlhé? Stužkovú zaraďujeme predsa medzi formálnejšie udalosti, a od toho by sa mala odrážať aj dĺžka šiat. Mini šaty jednoznačne nie sú vhodné. Najčastejšie sa stretávame na stužkových s dlhými šatami až po zem, druhé najčastejšie sú kratšie koktejlové šaty. Pri výbere dĺžky šiat myslite hlavne nato, čo chcete aby vyniklo a čo chcete zakryť. 


Pohodlnosť na prvom mieste
Vaša pohodlnosť je vždy na prvom mieste, predsa nechcete, aby Vám celý večer padali šaty, tlačili Vás, stúpali ste si po nich, cítili by ste sa nepohodlne - stiesnene, preto klaďte dôraz na vaše pohodlie. 


A čo doplnky?
Nelámte si moc hlavu, naším odporučením je jednoduché pravidlo:
- ak máte moc komplikované šaty plné čipky, kamienkov, farieb, jednoducho zvolte menej výrazné doplnky, a naopak,
- ak máte jednoduché šaty s minimom detailov, jednoduché farby, môžete zvoliť výraznejšie doplnky.


Tipy na šaty z našej ponuky

Dlhé šaty >Vstúp do kategórie<

Kratšie koktejlové šaty >Vstúp do kategórie<